Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Poradnik sklepu Etago.pl

Poradnik Etago.pl, to garstka wiedzy na temat oferowanych produktów. W miarę możliwości będziemy publikowali informacje przydatne przy selekcji asortymentu, montażu oraz jego eksploatacji. Zdobień jest bardzo wiele i czasami można się pogubić w różnorodności oferowanych dekoracji, nie mniej zaczynamy od podstaw.

 

Sztukateria (stiuk)

Elementy dekoracyjne dawniej wykonywane z gipsu lub żywicy. Obecnie dla ułatwienia transportu i zapewnienia lepszej trwałości z poliuretynu. Stiuk znany od czasów starożytności rozpowszechnił się w okresie baroku i renesansu.

Dekoracje dawniej montowało się od podłoża do sufitu, obecnie stosuje się je jako elementy uzupełniające w postaci listew przysufitowych zwykłych lub gzymsowych oraz listew przypodłogowych. Rzadziej stosowane są zdobienia w postaci listew naściennych, komponentów niezależnych lub połaciowych i w formie dużych elementów takich jak kopuły lub nisze. Niektóre wyroby przystosowane są pod montaż oświetlenia dyskretnego w formie pasków LED lub innych źródeł światła.

 

Informacje powiązane:

Promocja "Ekstra cztery..."

Zapisz się do Newslettera ETAGO, a otrzymasz

kod rabatowy upoważniający do 10% zniżki

na asortyment nie objęty innymi promocjami.

» więcej

Witryna stworzona na platformie